getsko_p (getsko_p) wrote,
getsko_p
getsko_p

Украина и украинская власть в Закарпатье-Подкарпатской Руси лишилась главного ресурса: доверия.

Украина и украинская  власть в Закарпатье-Подкарпатской Руси лишилась главного ресурса: доверия.
Украинская власть  в Закарпатье-Подкарпатской Руси лишились кадров для организации нового индустриального развития территории русинов на юг от Карпат, для создания новых рабочих мест.  Нет в этой власти влиятельной политико-экономической силы регионального масштаба с подобной программой. Даже на горизонте. Маргиналы типа клана Балоги – не в счет.
Все что может предложить украинская власть в Закарпатье-Подкарпатской Руси это открытие новых пунктов для приема нелегалов и продать очередной объект  госсобственности. Но украинское государство не приспособлено для такой работы и в такой ситуации с населением. Нет соответствующих органов и механизмов.
Вот в этой ситуации украинской властью было создано Общественный совет при Закарпатской ОГА
.По этому поводу уже есть реакция закарпатских интернет СМИ и коменты на них.

Наприкінці минулого тижня Закарпаття надбало ще одну раду, цього разу громадську. Подія стала наслідком відповідної постанови Кабміну, що вимагала від міністерств та обласних адміністрацій до 11 лютого створення при своїх структурах колегіальних дорадчих громадських утворень.

Основне завдання новаційних рад — конт­ролювати та консультувати владу. У випадку нашого краю — Закарпатську обласну державну адміністрацію. Згідно зі своїми повноваженнями, члени громадської колегії отримали можливість доступу до інформації, проектів владних рішень, вдосконалюючи їх та виступаючи зі своїми альтернативними документами. При цьому будь-яка ініціатива громадської ради обов'язкова до розгляду обласною адміністрацією, а в разі її відхилення влада має аргументовано пояснити причину. Таким чином, створено такий собі контролюючий орган, ігнорувати який буде не так уже й легко. Таких утворень у цілому по Україні 582.

Слід зазначити, що формування громадських рад при органах влади це позитивне явище. Але якщо відійти від теорії і звернути увагу на реалії створеної громадської ради при Закарпатській ОДА, то на обличчі мимоволі з'явиться посмішка. Адже на першому ж своєму засіданні члени громадської ради обрали головою... Федора Харуту, депутата Закарпатської облради VI скликання, члена фракції Партії регіонів.

Не треба бути аналітиком, щоб зрозуміти трагічність ситуації. Будучи при владі, Партія регіонів та її союзники для консультації з громадськістю створюють громадську раду на чолі з Партією регіонів! Чи може громадськість очікувати від такої "громадської ради" адекватних порад, проектів документів та, власне, роботи? Треба бути наївним, щоб у таке повірити.

Насправді ж громадську раду мали формувати і очолювати громадські діячі, причому ті, які регулярно виступають перед владою з альтернативними пропозиціями, тоді була би користь. А так констатуємо ще одну галочку місцевої влади на вислугу Києва. Задоволені всі сторони крім громадськості, яка не отримала шансу представляти громадську позицію. Класика жанру: хочеш побороти мафію — очоль її!

Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти

У порядку доповнення розмови на цю тему Закарпаття онлайн пропонує для ознайомлення затверджений головою Закарпатської ОДА Олександром Ледидою склад Громадської ради. З-поміж іншого, бачимо там аж трьох представників "русинства", котре на Закарпатті охоплює менше 1% населення. Натомість з представниками  українства краю - якось туго. Воно й не дивно: з репрезентантами інтересів українців Закарпаття "донецький" "губернатор" Закарпаття часу зустрітися не знайшов, а от з представниками "русинів" зустрічався вже щонайменше двічі. "Тенденция, однако..."..

Относительно представителей украинства и русинства, можно сказать одно-это представительство не этническое, а скорее кланово-бизнесово-политическое... Улыбнуло относительно 1%... видимо украинствующие допустили опечатку не "русинства", а "украинства"!
"Вочевидь, новий голова Громадської ради "унормує" статут на свій розсуд. Все це свідчить про те, що Громадська рада при Закарпатській ОДА та її новоспечений голова Харута Ф.Г. тільки де-юре будуть діяти, як колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, що утворений для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами. А насправді ж цей орган лобіюватиме інтереси Партії регіонів загалом та Ледиди О.О. і Харути Ф.Г. зокрема. Закарпатська "Свобода" вважає, що ці збори-вибори – лише театральна сценка із добре спланованим фіналом і прелюдією до маніпулювань громадськими інтересами в інтересах влади", – переконаний голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Куцин,

КОМЕНТЫ
...але громадська рада - це не політрада люди...

Ганьба для Юри Фекете-це буде перший зрадник, який здасть обласний БЮТ з патрохами, побачите, шановні закарпатці,цей хлопк без мила пролізе в найпотаємніші місця

ФЕСЬКОВ Володимир Геннадійович
Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Фундація Регіональних Ініціатив". представник Солонтая.
ФЕКЕТЕ Юрій Юрійович Мукачівська міська молодіжна громадська організація „Ініціатива" - БЮТ
САЧКО Олександр Миколайович
Закарпатська обласна організація Всеукраїнської молодіжної організації Національний Альянс
КОРШИНСЬКИЙ Іван Юрійович
Закарпатська крайова організація Всеукраїнського товариства політв'язнів та репресованих
ЛЕЛЕКАЧ Томаш Золтанович
Закарпатська обласна молодіжна громадська організація „Сокіл" -"Свобода"
Що туам роблять ці люди. Засвідчили свою підтримку владі.

...шановні дописувачі - ви вже активно стимулюєте своєю діяльністю формування громадської думки щодо ГР. Нехай навіть вони вам і не подобаються ...Просто вони перші добігли до будівлі обласної ОДА :))))
...і це теж позитив!


Абсолютна більшість організацій не тільки не авторитетні, але про них ніхто не чув. Ще присутні ветеранські та, ну це вже обов"язково - низка антидержавних, українофобських організацій. І хтось може сказати, що ця компашка (як вони підбиралися? - без сумніву їх собі, тих. хто їй потрібен підбирала влада) - відображає громадську думку закарпатців? Та держіть мене, бо впаду від сміху. Маріонетки на чолі із кукловодом.

 за які заслуги тут Жолтані? Його іменний фонд створено рік тому. Ви чули, аби цей фонд зробив бодай якусь акцію, якийсь захід? Можливо, я щось пропустив?

Цікаво би знати, а чому тут нема організацій єврейських, словацьких, угорських?

Іще. Здивувала присутність ПАдяка.

"Свобода" представляє 80% населення краю двома молодіжками, тоді як навіть цигани представлені двома "дорослими" організаціями. Про бутафорне козацтво мовчу. Русинство п'ятим репрезентує ще й журналіст Бедзір. Ну і Ферко Машлик - як "сочувствующій".

"Свобода" представлена 2 організаціями. Представники українства.

Я в шоке! Сколько у нас общественных организаций и благотворительных фондов! А что они все делают? Ничего!

...не знаю як, але існує прислівля: "Если мордой ты не вышел - нечего на зеркало пенять". Які органзації є - такі і записались. Це і є громадянське суспільство в області. так, погоджуся що не всі ідеальні - але все-ж таки.

почесни злодюги Закарпатья

Я так і знала, що нічого доброго від тих нових органів не дочекаємось, знову мильну бульбашку роздули. Ганьба такій владі і її підхалимам!

Правильно, а що ви ще чекали від тієї банди, постворювали кишенькові Громадські ради і бавляться в демократію.
Уже даже украинские националистические организации прямым текстом говорят о антиукраинских настроениях в Закарпатье-Подкарпатской Руси. Значит реально, что то начало идти в противоположную от Украины сторону, если даже украинскую власть в Закарпатье-Подкарпатской Руси украинские националисты причислили к антиукраинской...
http://novaruskarpat.livejournal.com/148248.html

ЕС озвучил сценарий по интеграции Западной Украины в ЕС.

Указ ВС СССР от 22 января 1946 г. с момента его публикации, представляется юридически неправомерным

Решение правительства Республики Подкарпатская Русь по ситуации с кредитами государства Украина-МВФ

САЙТ ПОДКАРПАТСКАЯ РУСЬ

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments