getsko_p (getsko_p) wrote,
getsko_p
getsko_p

Про можливість створення угорсько-русинської автономії в Закарпаттi

В Мукачевi вiдбувся круглий стіл на тему: «Про можливість створення угорсько-русинської автономії в Закарпаттi» в якому взяли участь активісти русинської та угорської громад Закарпатської області, представники партії Йоббік Угорщини. В результаті дискусій учасники зустрічі висловили одностайну думку про можливість і доцільність доданню Закарпаттю федерального статусу, в рамках якого Берегівський район міг би отримати культурно-національну автономію для проживаючих там угорців.
Такий підхід, у тому числі ґрунтується на заявах президента України П. Порошенко про доцільність федералізації країни за підсумками передбачуваного референдуму з даного питання. Учасники «круглого столу» підтримують зазначену позицію П. Порошенко. У цьому зв'язку вони висловлюють сподівання, що президент України надасть необхідне сприяння легітимізації підсумків вже відбулися в Закарпатті референдуму ще в 1991 році, коли близько 80% населення регіону проголосували за надання йому автономного статусу.
Учасники зустрічі заявляють, що члени та активісти русинської та угорської громад не є сепаратистами, виступають за збереження єдиної України. Одночасно вони підтримують ідеї владних структур країни про її федералізацію як ефективного виходу із кризової ситуації в Україні.
Згадані громади мають намір діяти строго в правовому полі, сприяти вирішенню завдання надання автономії Закарпаття тільки на основі референдумів, які є офіційними волевиявленням громадян регіону, суворо у відповідність з пропонованою керівництвом країни лінії, пов'язаної з можливістю федералізації України.

http://podkarpatrus.livejournal.com/725580.html
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments