getsko_p (getsko_p) wrote,
getsko_p
getsko_p

Интересно сколько псевдоученому тиводару заплатили за русинофобское интервью?

Cостоялось заседания Президии Сетевого Русинского Движения (СРД), на котором обсудили предложение закарпатских предпринимателей озвученных 23 апреля в Мукачево на своем заседании: обсудили ситуацию с понаехавшими в Закарпатье есбеушниками и сценарием развития ситуации в Закарпатье на ближайшее время в связи с попыткой СБУ скомпрометировать Итоги Закарпатского областного референдума 1991 года, по ситуации с  неучам из так называемых украинских ученых, которые еще больше загоняют в тупик и компроментируют украинство и как идею, и как государственность в Закарпатье. На фоне их жалких експердных выводов Русинство выглядит мощным и непоколебимым, по слышком топорной работе есбеушников по компроментации Русинов и Итогов Закарпатского областного референдума 1991 года в Закарпатье. Здесь же продолжение репрессий против Православия в Закарпатье! Одни косяки кругом,  ждем реакции ЕС, она не за горами, псевдоученый Тиводар фактически вместо компроментации Русинства он предоставил в руки Русинам целый ряд козырей и бесплатный пиар, по ситуации с нынешней Украиной правоприемницей УНР, к которой территория  Русинов на юг от Карпат не имеет абсолютно никакого отношения, от слова совсем, по ситуации с продолжающимися нещадными вырубками лесов в Закарпатье, по ситуации с мером Мукачева и предстоящими в  ближайшее время в Мукачево  перевыборами мера Мукачево и части депутатского корпуса, по  продолжившейся (1) (2) дискуссии с псевдоученым тиводаром по русинству его месте и роли в современном Закарпатье, а также результаты соцопросов за неделю.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8. Русинское Движение поддерживает позицию закарпатских предпринимателей по  продолжившейся (1) (2) дискуссии с псевдоученым тиводаром по русинству его месте и роли в современном Закарпатье.
Интересные комментарии:

Розворушив Михайло Петрович сепарський серпентаріум :)

Годину тому дзвонить мені добра знайома: "Читав інтерв"ю Тиводара?" "Ні, я вже втомився читати одне й те саме впродовж 15-20 років", - відповів. Але все-таки не полінувався прочитати. Журналістка Тетяна Когутич доволі добре орієнтується в темі. Натомість Тиводар так безапеляційно словоплюйствує, ніби глаголить істину в останній інстанції. Приміром, думки про Маґочія - ледь не стовідсоткова фантазія, точніше брехня. Ніде і ніколи американський професор не відстоював ідею Великої Русинії. Навпаки - постійно акцентував на територіальній цілісності України. Маю право це стверджувати, бо маю три опубліковані інтерв"ю з оним. Тиводару-науковцю до Магочія-науковця - як мені пішки до екватора. Далі: занадто часто в інтерв"ю йдеться про фінансування русинського руху. Навіть заголовок - примітивний. Повірте, люди добрі, фінансування завжди було вельми символічним, скромним, навіть ніяким. На жаль, УжНУвському історику не доводилося тримати в руках гроші Магочія. Пол Роберт - це такий собі своєрідний Плюшкін. Знаєте, через батька, письменника Володимира Фединишинця я в цій русинсько-українській круговерті, русинсько-українському протистоянні пасивнувато перебуваю з 1989 року, тому мені смішно всоте читати оці фантазійні твердження колишнього затятого комуніста. "Мене викликав секретар обкому партії Степан Туряниця і попросив очолити русинський рух..." - каже Тиводар. Шановні, увімкніть логіку: отже, партія безмежно довіряла Тиводару. А з відстані чверть століття можна видавати себе героєм…

Виявляється, й чехи "щимили" українців. А хто ж тоді українські школи на Закарпатті в 1920/30-х відкривав?

Все ж радянську історичну школу з наших істориків не витруїш. Вона завжди отака - "це кажу, це не кажу, це подаю так, як зараз вигідно".

Я з закарпуцькими тінями не дискутую :). Я на таких патріотів, як ви, в житті надивився. У левової (!) частки Україна закінчується там, де починаються гроші й власні інтереси. Тиводар належить саме до сеї файти :)...

Доля народів,на жаль,не регламентується логікою.Історія не математика.


Знаєте дуже наразі підняття питання русинства.
Сидять собі тихо русини,як власне і мадяри, ніби-то ніяких проблем державі не створюють, то треба загострити проблему, щоб про неї почали говорити.
І роблять це через старого склеротика Тиводара, котрий від гордості аж сяє, що його згадали.
Це мабуть русини з мадярами карпатські ліси вирубовують, контрабандою займаються, наркотиками торгують, хабарі беруть, ціни за комунальні послуги до небес підняли.
Шукайте актуальність в іншій тематиці, і не будіть лихо, поки воно тихо.


до Михайла Фединишинця. Завжди приємно бачити, як діти поважають добру пам'ять і шанують справу своїх батьків. Хвалю, бо і сам я такий. Добре пам'ятаю, як навесні, здається, 1988 року побачив свого нянька в надто емоційному і трохи розгубленому настрої. Перед тим він прочитав статтю Володимира Фединишинця в якійсь обласній новинці, де йшлося про начебто "русинство" Миколи Грицака. А ще там не зовсім толерантно говорилося про одного поважного ужгородського професора – надто аж емоційно і бездоказово, як на думку мого нянька. Бо він особисто знав Миколу Андрійовича, ба навіть вважав колись його своїм другом. Тобто, нянька вразила безмірно дійсна неточність сказаного паном письменником. Але це так, минулося. Я про інше. Гроші майже ніколи не вирішують, коли йдеться про самоідентифікацію. Як це трапилося, наприклад, при "чехах" з общ. А. Духновича. Те ж саме і з проектом “Русинія” в часи незалежної України. Політичне русинство ззовні виглядало насправді проектом, позаяк до цілком нормального культурно-просвітницького руху приклалися колись брудні руки кількох іноземних спецслужб. Тим спотворили і спаскудили в ньому все хороше. І ви маєте рацію, що фінансування русинського руху було вельми символічним, оскільки на схожі справи грошей завжди не вистачає. Зараз скажу про непровірене, про звичайні домисли та чутки. Кажуть, що Магочій вже не той. Постарів, чи що. Окремі його недоброзичливці навіть брешуть, начебто в Києві він кілька разів виражався таким способом, немов сам він зневірився в тому своєму проекті русинства та його результатах, тож тепер назавжди покінчив зі своєю постмодерною грою в творення нової слов’янської нації. Інші нечестивці кажуть, що, скажімо, в Словаччині він досі стиха часом проговорює протилежні речі. Певно, брехня. Але якщо так, Михайле, то я цю людину розумію. Негоже поважному історику України довго залишатися в невизначеній позиції, аби не дискредитувати славу доброго професіонала і знавця минулого. І нарешті вибачте, що не стримався і вв'язуюсь у чужу полеміку.

Я вам так повім: айно, Владымыр Федынышынець :) перегнув палицю стосовно Миколи Грицака. Аби гуцул з Росішки вважав себе русином, це нонсенс, абсурд. Стаття про вченого вийшла, здається, в «Молоді Закарпаття». Згодом окремою брошурою «Каждому русинови – по слову». Пригадую, бо коректував її. Одна з цікавих причин, чому нянько захопився русинством, – та, що в Рух пішли і надзвичайно одіозні особи, сексоти, кадебісти й гівнюки. Далі: всі чудово знають, що мій батько – чоловік вибуховий, емоційний і безкомпромісний, тому й вирішив протистояти оцим новоспеченим патріотам. І навіть з відстані майже 30 років – Бог свідок! – ні на йоту не жалкує. До речі, батько сидить за моєю спиною, тобто я цитую його. Понад 250-сторінкову книгу «Історична метафора професора Магочія» (1995) написав за «дякую», бо щиро захопився постаттю американця. І лише в 2004 і 2005 роках (айно, двічі поспіль!) отримав Міжнародну премію Духновича. Завважте: через 10 років. Як відомо, рухівці між собою пересварилися, так само й русини. Івана Петровція, Царство йому Небесне, батько ненавидить, бо це, цитую, брехун, заздрісник, плагіатор, наклепник, гальмо у розвитку. Я б додав: і надзвичайно хитрий, прощін най буде. Сороміцькі коломийки подав як свої, вкрав вірш Йосипа Терелі, гадаючи, що той умре в тюрмі; у тяжкому невизначеному 1993-му році клявся в «ЛітУкраїні», що він не є русином, але згодом усвідомив, що ліпше ним знову стати. Але як не крути, був як талановитим плагіатором, нарваним фантазером, так і талановитим писатильом. Зненавидів Магочія насамперед за те, що той не дав йому 2000 доларів на лікування дружини. А десь півроку перед тим співав америкосу дифірамби у своїй газеті «Русинська бисіда».
До речі, русинська мовна ідея мені імпонує. Я за те, аби виник закарпатський варіант літературної русинської мови. Хоча глибоко сумніваюся, що це колись станеться. Але можна бути й україномовним руснаком :)…
А, і таке. Як і що там із Магочієм, я не знаю. Хто і що про професора говорить, мене не цікавить. Я маю свою думку про Могучого :)…


Ці історики так розбираються в русинстві як пес у сливах. Цікаво чого РусинИ як національність існують в Хорватії, Сербії, хоча і мова і культура близькі, раз твердите що це політика. Це ви хочете бачити в цьому політику. Були б РусинЦі єдині і богаті то усі галичани і же з ними. Враз стали б русинами. І не бус лоб жодного слова про політику.

Я забув сказати головне. Вважаю, що в продвинутому 21 столітті можна і треба торгувати як совістю, так і національністю або рідною мовою. Гну до того, що якби мені Київ добре заплатив, то я став би українцем; якби Будапешт - то мадяром; якби Пряшів - то словаком, якби Руський Керестур - сербським русином. І так далі. Ви зрозумійте: мати розкішний будинок, престижне авто, рахунки в банках - це набагато більший кайф, ніж бути говдошем і бити себе в груди словами Духновича: Я русин быв, єсм і буду...


ПРЕЗИДИЯ СЕТЕВОГО РУСИНСКОГО ДВИЖЕНИЯ

http://uzepervi.livejournal.com/328045.html

Петр Гецко:Референдум 1991! 1945 год! 1918! У Русинов есть варианты и выбор!
Tags: Обсуждения, СБУ, закарпатская колония Украины, русины, русины не бандеровцы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments