getsko_p (getsko_p) wrote,
getsko_p
getsko_p

SBULeaks. Воеводин начальник Закарпатского СБУ. 1

Оригинал взят у uzepervi в SBULeaks. Воеводин начальник Закарпатского СБУ и Тиводар есбеушный генерал из Закарпатья. 1
Cостоялось заседания Президии Сетевого Русинского Движения (СРД), на котором обсудили предложение закарпатских предпринимателей озвученных 9 сентября в Мукачево на своем заседании: продолжили обсуждение текущей ситуации в Закарпатье и на Украине, реакцию на слив информации в Sbuleaks, ситуацию в русинстве, реакция Русинов на факты преследований лидеров международного русинского движения, а также результаты соцопросов за неделю.


Сейчас, когда Саакашвили проник с Польши на територию Украины понятно почему Грицак подтирая сопли "обратился" к главе ФСБ. Понятно, что первая голова полетит именно его. Очень характерная реакция соцсетей на ЭТО обращение. В комментариях ответы для Грицака с учетом всех оттенков красного. Более полного ответа он не получит.
Мы же в Sbuleaks продолжаем публиковать материалы, но что характерно, что сливы уже размещают на Википедии. Например на Тиводара и Воеводина. Досье Sbuleaks сформированы по иному и на русском языке. Но тем не менее с учетом ссылок на публичные источники в Интернете мы их тоже приобщаем в общую базу и перепостили с Википедии. Пока размещаем только два перепоста.
Нам советуют создать сайт с материалами СБУликс. Скорее всего такой сайт может скоро появится.
Воєводин Олег Володимирович
Життєпис
Народився 1 січня 1970 року в с. Бовтишка (Олександрівський р-н, Кіровоградська обл.).

З 1996 року - на службі в органах державної безпеки.

У 2013-2014 рр. працював заступником начальника управління Служби безпеки України в Закарпатській області, при цьому, за деякими даними, займався утисками Майдану. Як виявилось, на бланках завдання щодо прослушки тодішнього голови Закарпатської облради і його заступника були підписи не лише тогочасного начальника управління Служби безпеки України в Закарпатській області Михайла Феделеша, але й його заступника Олега Воєводіна. Завдання було виписане 21 грудня 2013 року – у розпал Майдану, коли проти всіх порушували справи за екстремізм, тероризм та масові заворушення. [1]

В той же час на початку 2014 року Феделеш та Воєводин почали розслідування щодо куратора русинського сепаратизму Петра Гецка, який через "Фейсбук" погрожував масовими заворушеннями на теренах Закарпаття у випадку перемоги Майдану. В ході досудового розслідування стало ясно, що Гецко переховується в Росії – 20 лютого 2014 року він виїхав через пункт пропуску «Конотоп» в пасажирському поїзді сполученням «Ужгород-Москва», після чого в Україну не повертався. 25 квітня 2014 року сепаратиста оголосили в розшук, а згодом - у міждержавний розшук. Представлення СБУ та прокуратури про розшук було направлено в Росію, однак компетентними правоохоронними органами Російської Федерації його до виконання не прийняли. [2]

У час, коли СБУ на теренах Закарпаття керували Феделеш та Воєводін, ще у лютому 2014 р. було викрадено документи СБУ невстановленими особами, про що пише письменник Михайло Темнов: "На внутрішній території УСБУ в Закарпатській області, невідомими зовні неозброєними особами в кількості двох осіб було здійснено напад на чотирьох озброєних військовослужбовців зазначеного управління. Внаслідок порушення посадових обов’язків та інструкції, які передбачають застосування у таких випадках зброї, невідомі особи забрали декілька мішків із таємними документами та без перешкод зникли... Після крадіжки невідомими особами документів СБУ я почав їх пошук, особливо оговорював цю тему серед бійців «Правого сектору», яких я знав по подіях та прес-конференціях, які вони проводили, інших радикальних формувань. Однак ніхто про викрадені документи нічого не знав, або не бажав відверто розмовляти зі мною на цю тему, адже знали, що у минулому я був співробітником СБУ. Так нічого не знайшовши, я за декілька місяці пошуків лишив цю тему і майже про неї забув, коли на початку жовтня 2015 року на мене вийшли невідомі особи, які запропонували купити документи КДБ-СБУ по 100 доларів за один. Для огляду надали декілька фотокопій документів. Оглянувши надані кольорові фотокопії, я, як колишній працівник КДБ УРСР – СБУ, який бачив під час роботи подібні документи, одразу зрозумів, про що йде мова. Зміст фотокопій документів (підписки агентів КДБ УРСР, анкети агентів-резидентів того історичного періоду) саме стверджував про їх приналежність та осіб, які їх підписували до Закарпатського Управління КДБ УРСР та УСБУ в Закарпатській області. Я погодився придбати, але тільки оригінали. Однак в умовлений час продавці не прибули. Можливо, перевіряли, чи буду я один. А може, це було щось інше, але більше я їх не бачив. Ввечері 21 жовтня 2015 року, оглядаючи поштову скриньку, я знайшов там конверта, в якому були документи УКДБ СРСР в Закарпатській області та декілька документів УСБУ в Закарпатській області". [3]. На прохання Темнова, по даному факту було почато досудове розслідування.

У 2014-2015 рр. працював заступником начальника управління Служби безпеки України в Одеській області.

16 липня 2015 року призначений начальником управління Служби безпеки України в Закарпатській області. Причиною призначення Олега став збройний конфлікт 11 липня 2015 року в м. Мукачеве, через який був усунутий його попередник Гелетей Володимир Вікторович. На той час склалася напружена обстановка, у звязку з чим, першого заступника начальника управління СБУ у Закарпатській області Володимира Гелетея усунуто від виконання службових обов’язків на період проведення службового розслідування. Відповідний наказ 20 липня 2015 року підписав голова СБУ Грицак Василь Сергійович. Згодом, уже станом на листопад 2015 року Гелетея було поновлено на посаді першого заступника начальника управління СБУ за сприяння Воєводина.

При цьому було проведено ряд кадрових перестановок. Головою прес-підрозділу СБУ в регіоні стала Коршунова Людмила Володимирівна, а начальником відділу контррозвідувального захисту економіки Управління СБУ в Закарпатській області було призначено полковника Ткаченка А. А.
Боротьба з сепаратизмом та екстремізмом
З часу свого приходу в Закарпатське СБУ Воєводин максимально посилив боротьбу з сепаратизмом, екстремізмом та тероризмом.

Для Закарпаття ця проблема була особливо болючою. Перш за все, було проведено додаткове збирання бази даних з приводу людей, з вини яких сталася трагедія, відома як Стрілянина в Мукачевому. Ряд напрацювань з метою розслідування справи провели Володимир Щур – керівник Мукачівського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області, а також заступник начальника Управління СБУ в Закарпатській області В. В. Борисенко, та заступник начальника Мукачівського міжрайонного відділу СБУ в Закарпатській області А. В. Гурцик.

Виявилося, що комбат підрозділу ПС «Сонечко», що брав участь у протистоянні, Роман «Чесний» Стойка, у минулому працював у правоохоронних органах, а його батько, офіцер СБУ Василь Стойка разом з сином був пов'язаний з контрабандою..[4] Однак згодом справу закрили, а Василь Стойка залишився працювати в СБУ .[5]

Силами СБУ 10 листопада 2015 року, близько шостої години ранку, на санкцію Воєводіна в Закарпатській області було проведено обшук в будинку лідера акції по відстоюванню інтересів власників автівок на іноземній реєстрації ("пересічників") Павла Павлова. Обшук у нього проводили представники СБУ Едуард Опаленик, син знаменитого закарпатського парторга, та Іван Шимон. Як заявив з цього приводу екс-депутат Павло Федака: "Натхненником силових акцій працівників СБУ по відношенню до людей, які свого часу входили до орбіти колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка є перший заступник начальника УСБУ в Закарпатській області Володимир Гелетей". [6]. З цього приводу Павлов та його прихильники прийшли до заступника голови СБУ Гелетея, якому висловили докори з приводу ряду процесуальних порушень, допущених при обшуках [7].

7 лютого 2017 року Павла Павлова запросили в СБУ, з приводу екстремістських заяв його колеги - учасника акцій "пересічників" перед Закарпатською ОДА, що закликав до збройного захоплення влади, якого в СБУ пригрозили взяти під варту. Про це повідомив голова обласного УСБ України Олег Воєводін, інформуючи про попередження відомством можливих провокацій під час акції власників авто. Одному із організаторів акції так званих пересічників співробітники регіонального Управління СБУ оголосили офіційне застереження та попередили про кримінальну відповідальність за злочини проти основ національної безпеки, повідомляє прес-група УСБУ в Закарпатській області. [8].

Як заявив з цього приводу Воєводин: "Напередодні запланованої акції власників авто на іноземній реєстрації співробітники УСБУ встановили місцевого мешканця, який через соцмережі закликав вийти на акцію зі зброєю та захоплювати адмінбудівлі. Провокатору було оголошено про підозру у вчиненні злочину за ч.2 ст.109 Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт стосовно нього скерований до суду. Воєводін запевнив, що управління не відкривало справу на жодного з організаторів акції "пересічників". [9].

В той же час згодом Воєводин заперечив поширений окремими сайтами неправдивий факт про те, що саме Павлов закликав захоплювати адмінбудівлі, та що саме йому було оголошено про підозру у вчиненні злочину. Воєводин заявив про це учасникам акцій "пересічників" [10].

За фактами вибухів, які стались в ніч з 12 на 13 листопада 2015 р. у житлових кварталах міста Ужгорода, прокуратурою міста внесено відомості до ЄРДР за фактом терористичного акту. Згодом, 23 листопада 2015 р. у причетності до них був запідозрений екс-депутат, соратник Ратушняка, редактор видання "Трибуна" Павло Федака. Згодом підозра була знята.

В той же час ряд справ, порушених СБУ, експерти називають замовними. Ось що пише з цього приводу екс-працівник Управління СБУ в Закарпатській області, письменник Темнов Михайло Юрійович: "Нині, на превеликий жаль, СБУ перетворено на політичну поліцейську охранку! Доказом цього є політична справа по редактору газети «Рабоче-крестьянская правда» Анатолію Маєвському по обвинуваченню в сепаратизмі та розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. Його інтереси, по закриттю газети, як правозахисник, я представляв в Ужгородському окружному адміністративному суді. Нині кримінальна справа сиплеться у суді і не має жодних перспектив. Прокурор, усвідомлюючи, що хтось має за це відповісти, терміново пішов на три роки у декретну відпустку… Самі ж співробітники СБУ говорять, що вона була замовлена. Така була вимога на той час… І було сподівання, що він все визнає… і отримає умовно! Але не визнав і не збирається визнавати, бо переконаний, що нічого протизаконного не скоював." [11].

Наприкінці 2015 року офіційний представник Управління СБУ, діючи в рамках Закону, повідомив про виклик у якості свідків керівникам «Світового конгресу підкарпатських русинів» громадянам України В. Джугану та М. Тяску, які тривалий час мешкають у Чехії. Попередження було вручено у м. Свалява 5 грудня 2015 року на так званому "русинському конгресі", на який прибули два даних громадянина [12]. Як заявив з цього приводу Воєводин: "Ми плануємо опитати цих громадян України у справі так званого прем’єр-міністра «Республіки Підкарпатська Русь» П.Гецка, яку розслідують наші слідчі". [13].

13 серпня 2016 року слідчими Служби безпеки України в Закарпатській області повідомлено про підозру місцевому сепаратисту, який обвинувачується у вчиненні злочинів проти держави. Йдеться про Владислава Сверловича, вже засудженого раніше до 3-х років умовно, який закликав до насильницької зміни і повалення конституційного ладу, агітував за створення в регіоні незаконних воєнізованих формувань [14].

На початку червня 2016 р. попереджений угорський сепаратист Дежев (Дезидерiй) Ковач з м. Берегово. Дежев Ковач був директором благодійного фонду “Приймальна незалежного депутата Європарламенту Бейли Ковача”, якому Генеральна прокуратура Угорщини пред’явила звинувачення у шпигунстві на користь Росії та котрий був позбавлений недоторканності Європарламентом. Співробітники СБУ в Закарпатській області встановили, що цей місцевий мешканець всупереч чинному законодавству України оформив собі угорське громадянство. Цього громадянина було офіційно попереджено про кримінальну відповідальність за посягання на територіальну цілісність та недоторканність України. Як йшлося в офіційному повідомленні прес-групи УСБУ в Закарпатській області, Д. Ковач за посередництва лідерів "Йоббік" планував 3 червня 2016 року організувати в регіоні ревізіоністську акцію “Повернення додому. Угорці на Верецькому перевалі”, приурочену черговій річниці підписання Тріанонського мирного договору 1920 року [15].

Також СБУ обмежилася повідомленнями про підозру таким закарпатським сепаратистам, як іршавчанин Гегальчий Олександр Вікторович та ужгородець Маровді Василь Васильович (прихильники русинського руху), а також берегівчани Золтан Варю (Varju Zoltán), голова Ради Студентського самоврядування Берегівського інституту, та Нандор Кеві (Kövy Nándor), голова Товариства угорської інтелігенції Закарпаття, та екс-голова молодіжної організації УМДС (Демократичної спілки угорців України); вони обидва зарекомендували себе, як прихильники угорського сепаратизму. [16].

Проти куратора сепаратистського руху на Закарпатті – так званого «прем'єр-міністра Республіки Підкарпатська Русь» Петро Гецко – у червні 2016 року розпочато досудове розслідування. Про це стало відомо з визначення Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 23 червня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень. Суд задовольнив клопотання начальника обласного управління СБУ Воєводіна про проведення спеціального досудового розслідування. [17].

28 жовтня 2016 року Олег Воєводін заявив, що Служба безпеки України постійно вживає заходів для нейтралізації спроб російських спецслужб розхитати ситуацію на мирних територіях, у тому числі і в Закарпатській області. За його словами: "З початку 2016 року було оголошено понад 20 офіційних застережень місцевим жителям - їх офіційно попередили про кримінальну відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України. В 2014-2016 роках слідчим відділом Управління внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 25 кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України. 7 кримінальних проваджень цієї категорії направлено до суду, в п'яти з них в законну силу вступили рішення судів". Крім того, зазначив Воєводін, співробітники УСБУ в Закарпатській області зруйнували плани російських спецслужб дестабілізувати обстановку в регіоні і втілити антиукраїнський сценарій створення так званої "Республіки Підкарпатська Русь". Протягом останніх двох років розслідували слідчі управління 18 кримінальних проваджень для з'ясування обставин цієї антиконституційної діяльності.

- Один з фігурантів цих виробництв, так званий прем'єр-міністр фейкової республіки Петро Гецко, підозрюваний за статтями 109, 110, 111 Кримінального кодексу України, тривалий час ховається від правосуддя в РФ. У червні цього року обвинувальний акт стосовно нього був направлений до суду для заочного засудження цього громадянина. Судовий розгляд триває, - зазначив Воєводін.

У рамках низки кримінальних проваджень, розпочатих за статтями 109, 110 та 111 Кримінального кодексу України, співробітники Управління викрили та задокументували діяльність агентурної мережі спецслужб Російської Федерації, які вербували закарпатських заробітчан, відпрацьовували для них завдання - проведення акцій протесту під гаслами автономізації Закарпаття, повідомляють в УСБУ Закарпаття. Поки двоє громадян України і один громадянин РФ оголошені в розшук за скоєння злочинів проти основ національної безпеки, говориться в Закарпатській СБУ.

31 грудня 2016 року співробітники Управління СБУ в Закарпатській області оголосили офіційне застереження чоловіку, який біля адмінбудівлі облдержадміністрації в Ужгороді поруч із Державним прапором України вивісив «русинський триколор». Провокатором виявився Данацко Іван Іванович, 1967 року нарордження, мешканець села Анталовці Ужгородського району [18].

В той же час екс-працівник Управління СБУ в Закарпатській області, письменник Темнов Михайло Юрійович писав про справу Данацко наступне:

"Після урочистого спуску русинського прапора Івана Данацко запросили в Ужгородський міськвідділ поліції, де склали на нього протокол адміністративного порушення за ст. 186 КУпАП (самоправство). Звідти його забрали в УСБУ в Закарпатській області. Там, зі слів Івана Данацко, начальник управління О. Воєводін став йому кричати, що він йому обіцяв, що посадить його і він це зробить... Крута заява. Я і не знав, що О. Воєводін не тільки орган дізнання, але і навіть суд... Присутній заступник начальника управління СБУ Володимир Гелетей так само висловив свої претензії. Прибіг начальник «Т» (відділу захисту національної державності Департаменту «Т» підполковник Пец В. В.), той був більш відвертий. Мішаючи українську мову з румунською, він незрозумілим суржиком став шантажувати Івана Данацко компроматом. Відверто кажучи, начальник став розповідати йому, чим той займається у вільний час... Реально ж, як пояснює сам Іван, це було чи то третє, чи то четверте за рахунком за останні два роки офіційне застереження... Передостаннє Іван отримав у травні 2016 року, коли вручав керівництву Закарпатського управління СБУ офіційний прапор європейських сексуальних меншин... " [19].

За словами Темнова, до ряду зловживань, зокрема - до сфабрикованих справ виявилися причетними Ярослав Филип, з 2015 року начальник Виноградівського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області, а також старший уповноважений з органів внутрішніх справ представництва внутрішньої безпеки в Закарпатській області (з дислокацією в м. Ужгороді) Управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Яцина. [20].

Згодом на вимогу СБУ було почато заочний суд над сепаратистом Владиславом Сверловичем. Як повідомила прес-секретар Закарпатської обласної прокуратури Вікторія Попович, на прохання СБУ "16.03.2017 року прокуратурою Закарпатської області до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надіслано обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно Владислава Сверловича, йому інкримінують ст.338, ч.1 (публічна наруга над державним прапором України) та ст.110 (посягання на територіальну цілісність). За 110-ю статтею Сверлович уже був засуджений в 2015 році, але оскільки на суді він визнав свою вину та обіцяв більше не робити такиїх злочинів, термін покарання йому замінили на умовний. За цей час він виїхав до Росії, там продовжив закликати до сепаратизму. Останнім часом активізувався, став частіше викладати відеозверення із сепаратистськими закликами, останньою краплею стало його відео, де він топче та спалює український прапор", - йдеться у повідомленні. [21].

Прикметно, що стосоно Владислава Сверловича 21 вересня 2016 року Зеленоградським районним судом м. Москви було порушено справу про адміністративне правопорушення першої інстанції №05-0780/2016 "Порушення іноземним громадянином або особою без громадянства режиму перебування (проживання) в РФ". [22].

4 грудня 2016 року представники організації “Угорська громада Закарпаття” запропонували президенту України Петру Порошенку укласти спеціальний договір про розмежування повноважень, який “дозволить угорському населенню гідно жити в Україні”. Керівник ініціативної групи, проугорський діяч Іван Фаркош вимагав 20% квоти представників угорських громад в Закарпатській облраді, а також телемовлення передач угорською мовою. СБУ порушила кримінальну справу за фактом проведення антиконституційного заходу.

6 березня 2017 року Спеціальна антикорупційна прокуратура передала до суду документи, які підтверджують подвійне громадянство відстороненого глави Державної фіскальної служби Романа Насірова. Прокуратура заявила про наявність у Насірова підданства Великої Британії і громадянства Угорщини. [23].

19 травня 2017 року співробітники СБУ провели обшуки у активістів угорської громади Закарпаття, яких не було названо поіменно. СБУ підозрює активістів у сепаратизмі. Раніше Берегівська райрада направила звернення на ім'я Президента з вимогою переходу на «договірні відносини» з центральною владою. Також, від імені громади були встановлені вказівні стели на угорській мові на в'їзді в Берегівський і Виноградівський райони. Всього угорська громада встановила 4 стели рідною мовою, повідомляють місцеві ЗМІ.На стелах угорською було написано «Виноградівський район. Угорці вітають вас» та «Берегівський район. Край угорської мови". За словами депутатів Берегівського райради, звернення до Петра Порошенка було направлено з метою захистити права угорців в Україні, а точніше в місцях їх компактного проживання в Закарпатті. Депутати також скаржилися на брак фінансування місцевих громад з боку центральної влади [24].

Наприкінці червня 2017 року СБУ знову провела обшуки в організаторів провокаційної акції, учасники якої встановили «прикордонні знаки» навколо трьох сіл Берегівського і Виноградівського районів з написами угорською мовою. Співробітники СБУ встановили, що безпосереднім замовником акції є Бузила Артем Iгорович, громадянин України, 1990 року народження, творець і керівник сепаратистської організації «Народна Рада Бессарабії», що ставила задачу відділення від України частини Одеської області, був арещтований у 2015-2016 роках. На даний переховується на території Російської Федерації та активно використовується російськими спецслужбами для проведення підривної діяльності проти України, виконує замовлення на проведення масових політичних акцій в Україні під кураторством першого заступника Суркова — головного радника Управління президента Росії у справах СНД Iнала Ардзінби. [25].

Активне сприяння у справах щодо боротьби з сепаратизмом з 2015 р. почав надавати уродженець Закарпаття, генерал СБУ Тиводар Богдан Михайлович.

Військове звання - генерал-майор.

Кандидат в майстри спорту з дзюдо і самбо.

Одружений, має сина.
Tags: #sbuleaks, СБУ, русины, русины не бандеровцы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments