getsko_p (getsko_p) wrote,
getsko_p
getsko_p

SBULeaks. Тиводар есбеушный генерал из Закарпатья

Оригинал взят у uzepervi в SBULeaks. Воеводин начальник Закарпатского СБУ и Тиводар есбеушный генерал из Закарпатья
Cостоялось заседания Президии Сетевого Русинского Движения (СРД), на котором обсудили предложение закарпатских предпринимателей озвученных 9 сентября в Мукачево на своем заседании: продолжили обсуждение текущей ситуации в Закарпатье и на Украине, реакцию на слив информации в Sbuleaks, ситуацию в русинстве, реакция Русинов на факты преследований лидеров международного русинского движения, а также результаты соцопросов за неделю.
1.
2.

Тиводар Богдан Михайлович

Народився 6 листопада 1970 року у селі Бедевля Тячівського району Закарпатської області.

Закінчив юридичний факультет Київського Національного університету ім. Т. Шевченка.

Військову службу в органах СБУ розпочав 1996 року в закарпатському обласному управлінні.

Пройшов майже всі сходинки від посади слідчого до начальника відділення слідчого відділу, заступник начальника слідчого відділу, а з 2005 року – начальник слідчого відділу УСБУ. У 2007 році став заступником начальника УСБУ в Закарпатській області.

3 27 листопада 2008 року по 3 липня 2009 року був начальником управління Служби безпеки України в Закарпатській області, зарекомендувавши себе, як активний борець проти русинського та угорського сепаратизму.

В цьому Тиводар продовжував напрямок роботи свого попередника, полковника Юрія Рахівського. Деякі інтернет видання пов'язували звільнення Юрія Рахівського з ситуацією довкола русинського питання на Закарпатті. На той час Управління СБУ в Закарпатській області надіслало обласному управлінню юстиції матеріали для прийняття рішення про примусовий розпуск Асоціації "Сойм підкарпатських русинів" і "Народної ради русинів Закарпаття" за "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" [1].

У 2009-2013 роках Тиводар перебував на посаді офіцера діючого резерву УСБУ у Львівській області в органах державної влади. З квітня 2013 року перебував в розпорядженні начальника УСБУ в Львівській області за рішенням Голови СБ України Олександра Якименка у зв’язку з організаційно-штатними змінами.

У 2014 р. зайняв посаду заступника начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України. Його призначення погоджував тогочасний голова Головного слідчого управління, генерал Вовк Василь Васильович.

Боротьба з сепаратизмом та екстремізмом
З часу свого приходу в Закарпатське СБУ Тиводар максимально посилив боротьбу з сепаратизмом та екстремізмом.

За словами Тиводара: "На Закарпатті один із лідерів русинів (національність, визнана 15 країнами світу) отець Дмитро Сидор, підготував декларацію про надання Закарпатській області статусу автономії під юрисдикцією Російської Федерації. Ми порушили кримінальну справу. Це було у 2008 р. У той самий час в Україні були порушені справи по сепаратизму в Криму та Донецьку. Усюди простежувався російський слід. Тобто ситуація, яку ми маємо сьогодні, тягнеться ще з тих часів. Тоді пішло розхитування у кількох областях, перевірка реакції людей. Тому в нас є досвід боротьби з такими проявами ще з тих часів" [2].

Безпосередньо слідство проводив Дурневич Антон Антонович - начальник слідчого відділу УСБУ з 2006 року, майор юстиції, який заявив наступне: "Це дуже актуальна в плані сьогодення справа. Сепаратизм як саме явище є дуже небезпечним для держави, бо він підриває основи національної безпеки України. Це ж створюється певна думка в людей. Наскільки мені відомо, на даний Служба безпека України розслідує лише 3 кримінальні справи, які стосуються сепаратизму: в Криму, Донецьку й у нас на Закарпатті. В результаті дослідчої перевірки ми порушили кримінальну справу, в рамках якої провели ряд експертних досліджень, опитали велику кількість свідків. Кримінальну справу порушено щодо конкретної особи--громадянина Дмитра Сидора, за статтею 110-ю (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Предявлено обвинувачення".

Тиводар з цього приводу заявив: "Як встановлено, члени зареєстрованої у встановленому законом порядку Асоціації "Сойм Підкарпатських русинів", закликали представників громадськості визнати, всупереч порядку, встановленому Конституцією України, Закарпатську область – територією самоврядної адміністративно-національної одиниці під міжнародним контролем, зокрема, Російської Федерації та Європейського Союзу, а також створення нової держави – "Підкарпатська Русь". Про це свідчать наявні в матеріалах перевірки документи та висновки відповідних експертиз.Хотів би підкреслити, що русинство і сепаратизм – не одне і те ж саме. За великим рахунком, сепаратизм не має національності. В спецслужбі з повагою ставляться до реалізації національно-культурних запитів будь-якого товариства будь-якої національності. Проте, це нікому не дає права проводити антиконституційну діяльність, зокрема, спрямовану на порушення територіальної цілісності держави". [3].

В той же час прот. Дмитро Сидор назвав звинувачення з боку Тиводара надуманими. Як заявив Сидор: "Київські експерти без моєї на це згоди провели експертизу рішення Другого європейського конгресу русинів на предмет виявлення того, чи містяться в ньому заклики до сепаратизму. У підсумку прийшли до висновку, що прямих закликів немає, але є нібито непрямі. За результатами їх роботи проти мене було порушено кримінальну справу. Підставою для звинувачення послужила вимога русинів визнати їх окремим народом! І все! Голова закарпатського СБУ Тиводар провів роботу з частиною членів Сойму. Йому було сказано: процес відродження русинської самосвідомості розвивається, зупинити його неможливо. Мінімум, якого ми вимагаємо і якого добиваємося від київської влади, - визнати русинів як народ і запровадити освіту русинською мовою в школі. Але навіть на ці мінімальні вимоги українська влада відповідати не збираються". [4].

Станом на 27 січня 2015 року Тиводар вперше згаданий у документах СБУ, як заступник начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України. Спочатку Тиводар був заступником у начальника Головного слідчого управління СБУ Василя Вовка, останнього згодом 23 червня 2015 року заступив Остафійчук Григорій Володимирович.

Тиводар спочатку заявляв про те що, що СБУ не мала стосунку до справи Руслана Коцаби. [5]. В той же час згодом виявилося, що наприкінці січня 2015 року саме управління СБУ в Івано-Франківській області розпочало кримінальне провадження щодо Коцаби.

Ставши заступником начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України, Тиводар продовжував займатися справами, що порушувалися органами СБУ стосовно русинського та угорського сепаратизму на теренах Закарпаття. В цьому з ним активно співпрацювали тогочасні начальники управління Служби безпеки України у Закарпатській обл.: Гелетей Володимир Вікторович (виконував обов'язки начальника у 2014-2015 роках) та Воєводин Олег Володимирович - з 2015 року.

Військове звання - генерал-майор.

Кандидат в майстри спорту з дзюдо і самбо.

Одружений, має сина.

ПРЕЗИДИЯ СЕТЕВОГО РУСИНСКОГО ДВИЖЕНИЯ

Tags: #sbuleaks, СБУ, русины, русины не бандеровцы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments